29 Mayıs 2018 Salı

VMware NSX for vSphere 6.4.1


Evet baya uzun zamandır yazamıyordum. Vakit buldum ve sizlerleyim. Kısaca neden yazamıyordum. Onun açıklaması yapayım. İlk olarak sizlere Udemy üzerinden bir eğitim seti oluşturmaya çalışıyorum ve bu çok yorucu ve zaman alıyor ki birazdan benim zaman olarak bu işi mübarek Ramazan ayı içinde yapıp bitirmeyi planlamam vs derken durum uzayacak bir yandan da çalıştığım fiirmanın işleri derken uzuyor ve vakit kalmıyor, şimid ise hem giriş yazısıda uzadı, :)  sözü çokta uzatmadan ana konumuz VMware NSX için yeni versiyon geldi kısaca sizlere yeniliklerden bahsetmek istiyorum.

Neler yeni ? 

 • Firewall olarak:
  Layer 7 uygulama katmanında destek.
  Genişletilmiş işletim sistemi desteği ile kullanıcı denetimi.

 • VMware NSX - vSphere Client (HTML) güncellemeler:
  VMware NSX için; vSphere Clinet ile birilikte Kurulum, Monitör etme, Gruplar ve Etiketler, Firewall, Servisler, Application Rule Manager, SpoofGuard, IPPIX arayüzden yapma getirilmiştir.

 • NSX Edge Geliştirmeleri:
  Load balancer desteği arttırıldı, LB 32 den 256 ya çıkarıldı.

 • Yönetim ve arıza giderme:
  Kurulum için user interface geliştirildi.
  Sertifika kullanımı için alarmlar eklendi.
  Güncelleme yapmadan önce otomatik yedekleme özelliği getirildi.

 • Uyumlu çalışabilirlik:
  Biliyorsunuz yeni VMware vSphere 6.7 geldi çok uzun süre olmadı daha. Eğer ortamınızda 6.7 ye geçiş planınız ve NSX var ise ilk olarak NSX versiyonunuzu en son sürüm 6.4.1 yükseltmeniz gerekiyor. Bu durum içinde sizlere tavsiye olarak aşağıdaki iki linki mutlaka incelemenizi ısrarla istiyoruz.
  * - Upgrading vSphere in an NSX Environment
  * - VMware KB 53710
Daha fazla bilgi ve detaylar içinde VMware vSphere için NSX 6.4.1 yayın notlarına bakabilirsiniz. 

Evet bir mini yazımızın daha sonu geldik umarım beğenirsiniz. Yorum yapabilir veya iletişim bölümünden bana ulaşbilirsiniz. Hayırlı Ramazanlar herkese.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler.