EĞİTİM


Yeni gelişmeler ile güncelleme gerekli arkadaşlar yeni bilgiler aşağıda. :) 
Eğitim bölümü bir kaç konu başlığı içerecek. Bunları sıralayacak olursak eğer;

Başlıklar;
1 - VMware VCP eğitimleri  ve serifitkasyonları hakkında bilgiler.
2 - Online VMware  eğitimleri hakkında bilgiler.
3 - Kişisel VMware eğitimi ( workshop ) almak isteyenler için bilgiler.

olarak yukarıdaki gibi sıralayabiliriz.

1 - VCP ( VMware Sertifikalı Profosyonel ) temel olarak bundan başlıyorum ki zaten bu olmadan diğer VMware sertifikaları olmuyor. Zemin budur. Bu sertifikayı almak için Cisco yada Microsoft gibi gidip sınav kodunu Vue yada Prometric ten satın alıp sınava girip VCP olamıyorsunuz. VMware diyor ki şart şudur dünya genelinde benim belirlediğim firmalardan ICM 6.0 ( Install, Config, Manage ) eğitimi alacaksınız ve sonunda sınava gireceksiniz ve VCP sahibi olacaksınız. Yani mutlaka o 5 günlük eğitimi yetkili eğitim merkezinden almanız gerekli.
Türkiye de 3 tane yetkili eğitim merkezi var. Birincisi Novabold aslında HP ama HP nin eğitim ayağını Türkiye de gerçekleştiren firma Novabold linkten erişebilirsiniz. İkinci firma  Bilg Adam Üçüncü firma Avnet bu yetkili eğitim merkezleri dışında olan tüm eğitimlere VMware destek verse bile adı Work Shop olarak geçer ama size VCP sınavına girme hakkı vermez o yüzden alacağınız eğitim kursunu seçerken bu detaya dikkat ederek araştırmanızı yapın derim.
Eğitim Fiyat : ?
Ortalama eğitim maliyetleri KDV dahil olarak 1500 ile 2500 dolar arasında değişiklik gösteriyor diye biliyorum tabi ki fiyat değişebilir bilginize. Ve alacağınız kurs adeti ve sunulan paketlere göre değişiklikler gösterecektir.
VCP için kısa ve işinize yarayacak bilgi bence budur : )

2 - Online eğitimin size faydası çok neden mi sürekli olarak tekrar şansınız var ve sürekli geliştirilen bir yapı. Ben aktif olarak Pluralsight sitesini kullanıyorum bunun gibi bir çok online eğitim veren siteler var tabii bunların ücretlisi de var bizim site gibi ücretsiz de var karar size ait. Pluralsight bu yıl vExpert ler için ücretsiz hesap açtı da bizimde oldu hesabımız yıl sonunda bakalım yenileme için ne kadar ücret isteyecekler. Ama şunu da belirtmeden geçemem VCP alma niyetiniz varsa yada o eğitimi alayım ama sertifikaya gerek yok diyorsanız Pluralsight sitesinde size VCP eğitim içeriğini bire bir sunuyor ve fazlası ile bu yönden düşünüyorsanız size faydası çok olacaktır. Yada şu konuya bakın yine faydalı bir yazı sizleri bekliyor.

3 - Evet kişisel eğitim ile ilgili olarak aynı şehirde isek ne mutlu yoksa sizi memleketime davet ediyorum yada size konuk oluyorum firma ve kişisel eğitiminiz için belirlenen ücret karşılığında 2 günlük hem sizi hemde beni yoracak bir VMware eğitimi sizleri bekliyor. Bunun için eğitim içeriği ve detaylar için iletişim sayfamızdaki bilgilerden bana ulaşabilirsiniz.

NOT :Ek olarak Online VCP içeriğine uygun hatta daha fazlasının online olarak bire bir eğitim olduğu bir
eğitim projesi yoğun istek üzerine en kısa sürede sizlerle olacak detaylar yavaş yavaş belli olacaktır bilginize.

1 yorum:

  1. Novabold vmware ICM egitimlerinde 1100 usd gibi dusuk bir rakam veriyor, bilginize.

    YanıtlaSil

Yorumunuz için teşekkürler.