8 Şubat 2016 Pazartesi

vSS ve vDS nedir ? Kurulumu nasıl yapılır ?


Merhaba; VMware sanallaştırma ortamında ileri düzey network dendiğinde ilk akla gelen vSS ve vDS ayarlamalarıdır, bu sistemler VMware sanal ortamınızda bulunan sanal makineleri diğer makineler ile iletişim kurabilmesini sağlayan yapılardır.

vSS : vSphere Standard Switch ( Sanal Standard Switch )
vDS : vSphere Distributed Switch ( Sanal Dağıtılmış - Genişletişmiş Switch )

5 Şubat 2016 Cuma

vExpert 2016



vExpert 2016 açıklandı, yeniden bu unvana layık görüldüm teşekkürler, ben gibi Türkiye'den bir çok değerli arkadaşımda bu listede yer alıyor hepsini  ayrı ayrı tebrik ediyorum.


Türkiye' den benim görebildiğim vExpert 2016 unvan kazananların listesini aşağıda eğer gözden kaçan varsa bildirsin buraya ekleyeyim.:)

  • Hakan Akkurt         @hakkurt46
  • Metin Arslan         @cse_metinarslan
  • Erkal Aslankara @erkalaslankara
  • Mehmet AYDIN         @vmwaremantr
  • Ersin CAN         @eerrsincan
  • Tayfun Deger         @tayfundeger
  • Ozan Orcunus
  • Tayfun Yaban         @Tayfunyaban
  • Adem Yetim         @ademyetim
  • Cahit YOLACAN @cyolacan
  • Recep YÜKSEL         @rcpyksl
  • Emre Bozlak         @emrebozlak
  • Emrah KORKMAZ
  • Fatih Solen         @fatih_solen
  • Kursad Cokyaman @kcokyaman
  • Metin Arslan         @cse_metinarslan
  • Tolga ASIK
  • Tolga Tohumcu         @TolgaTohumcu
  • Nihat ALTINMAKAS
  • Taner CORT              @tanercort
  • Özgür Mazlum           @ozgurmazlum
  • Cemalettin YILDIZ   @YildizCYZ

Yeni vExpert olan arkadaşlar için bilgilendirme 8 Şubat 2016 ta kayıt olduğunuz e-mail adresine bilgilendirme e-maili yollanacak ve sadece vExpert' lere özel forum ve diğer bilgilere erişim bilgilerine ulaşacaksınız.

Bilgilendirme : İkinci tur vExpert 2016 Mayıs / Temmuz ayları arasında yapılacaktır bilginize. Başvuru için @vexpert twitter hesabını takip etmenizi öneririm.