HOME LAB

YENİSİ
Merhaba; yeni home lab yapımla ilgili biraz bilgi vermek istedim arkadaşlar aşağıda eski yapımı ve eski anlatımı bulabileceksiniz. Arkadaşlar başta kendim, testlerim ve siz değerli takipçilerim için bütçem dahlinde benim tabirim ile PC den bozma 3 adet HOST satın aldım. Bu ürünleri isimlendirecek olur isek eğer;
ESXI - 0 
ESXI - 1 
ESXI - 2 
diyebiliriz bu ürünlerin donanım özellikleri her HOST makinede;

32 GB Kingston Ram
500 Watt PSU
3 Adet NIC Intel
1 Adet Zyxel Switch (100/1000)

Burada en büyük gelebilecek soru ise şu bence, neden bu marka ve ürünler, Home lab için VMware sitesinde HCL listesi ile uyumlu X86 mimarisini destekleyen ve en önemlisi cebinize uygun olan ürünü veya ürünleri seçmenizdir. Çünkü ben öyle yaptım...:)


Yorum yapmaktan çekinmeyin.


ESKİSİ


        Merhaba; benim o kadar büyük sistemlerim yok test için o yüzden evdeki tek bir pc üzerine kurulu olarak vmware workstation 11 yazılımım var onuda sağ olsun vmware verdi vexpert olunca lisans keylerimizi yolladı işimizi çok şükür görüyor tamam % 100 e yakın bir test ortamı sağlamıyor ama en azından sizlere hazırladığım videolar için işimi görüyor. Daha ilerisi için sponsor sayfamıza bakarsanız detayları orada mevcut.

Ek olarak bu bölümü sadece sadece diğer sanallaştırma blogların da yaptılar diye ekledim yoksa bence gerekli bir bölüm değil ama olsun herkesin var benimde olsun değil mi :)

Ayrıca şu adrese bir bakın ve kendi evinizde donanım özellikleriniz yeterli ise otomatik Auto home lab kurulumunu anlatıyorum http://www.vmwaretv.com/2014/12/autolab-20-kullanarak-esxi-ve-vcenter.html umarım faydalı olur size.

5 yorum:

 1. Harikasın verdiğin bilgiler olsun anlatım tarzın olsun Vmware ile ilgili bir çok eksiğim var ve seni takip edeceğim :)

  YanıtlaSil
 2. Teşekkürler! Yeni lab ortamınız hayırlı olsun.

  YanıtlaSil
 3. Cahit hocam bugün keşfettim seni :) ama artık takipteyim sık kulanılanlarıma ekledim sizi.

  YanıtlaSil
 4. Teşekkürler hocam takipteyim.

  YanıtlaSil

Yorumunuz için teşekkürler.